Wzór na zamówienie

Hej! Jest mi niezmiernie miło że rozważasz zamówienie ode mnie wzoru. Opowiem Tobie zatem trochę o procesie powstawania takiego wzoru. Przejrzyj też moje portfolio aby upewnić się czy mój styl Tobie odpowiada.

Proces

  1. Wyślij mi e-mail na roksidesigns@gmail.com lub użyj poniższego formularza aby zamówić wzór. Opisz proszę jaki wzór cię interesuje – jakie elementy mają się na nim znaleźć, konkretne kolory. Możesz wysłać mi także zdjęcia które Cię inspirują albo moodboard, które pomogą mi zrealizować Twoją wizję jak najlepiej. Daj też znać jaki rodzaj wzoru Cię interesuje – rastrowy czy wektorowy (możesz poczytać o różnicy między nimi na dole strony).
  2. Następnie dam Ci znać kiedy mogę rozpocząć pracę na wzorem. Zaczniemy od szkicu umiejscowienia elementów i podstawowych kolorów. Teraz będzie czas na ewentualne zmiany we wzorze – czy coś dodajemy, usuwamy, przesuwamy czy też zmieniamy kolory. W cenie masz trzy rundy takich zmian. Za każdą dodatkową rundę zmian będzie doliczana dodatkowa opłata.
  3. Po zatwierdzeniu przez Ciebie szkicu wzoru zajmę się finalizowaniem go – dodam detale, tekstury, cienie i inne dodatkowe efekty.
  4. Po akceptacji przekażę Ci raport wzoru (seamless pattern tile) w wysokiej rozdzielczości (na dole dokładnie piszę jakie pliki wysyłam). Przekażę Tobie także autorskie prawa do niego.

Tak wygląda przykładowy proces tworzenia wzoru, szczegóły ustalamy według potrzeb.

Cena

Cena wzoru na zamówienie na wyłączność wraz z przekazaniem praw autorskich zależy od złożoności samego wzoru. Proszę o kontakt w celu ustalenia ostatecznej wyceny.

Jest też możliwość wykupienia licencji na gotowe wzory z portfolio. Proszę o kontakt – prześlę wtedy dostęp do katalogu wzorów.

Q&A

Dla wszystkich wzorów wysyłam pliki JPG i PNG w wysokiej jakości (300 dpi). Dla wzorów wektorowych wysyłam też pliki .svg i .ai, aby zapewnić możliwość powiększania raportu wzoru. Jeśli potrzeby jest też inny format proszę o taką informację.
Wzory wektorowe zapewniają możliwość powiększania raportu wzoru. Jeśli zamówisz wzór wektorowy otrzymasz ode mnie pliki .svg oraz .ai dzięki którym możesz łatwo powięszkyć raport wzoru. Wzory wektorowe mają bardziej "gładki" wygląd - mamy tu mniej możliwości jeśli chodzi o efekty specjalne jak przezroczystość, tekstury, malowanie akwarelą. (przy takich efektach polecam wzory rastrowe).

Pliki rastrowe mają ustalony rozmiar i nie da się go powięszyć bez utraty jakości (możemy je tylko zmniejszać). Natomiast przy wzorach rastrowych mamy o wiele większe pole działania jeśli chodzi o ciekawe efekty wizualne jak tekstury, efektów malowania akwarelą czy gwaszem czy też poświata.
Szczególowe opisy licencji znajdują się tutaj.

Licencja bez wyłączności oznacza że mogę licencjonować wzór innym klientom oraz sprzedawać go w sklepach print on demand które prowadzę (np. spoonflower).

Licencja na wyłączność oznacza że wzór jest twój i tylko twój do użytku. W przypadku gotowych wzorów z portfolio udzielam licencji na wyłączność na okres 2 lat. W przypadku wzoru robionego na zamówienie przekazuję Tobie również prawa autorskie do Grafiki i wzór jest Twój na zawsze.
Na początek dam znać mailowo kiedy mogę rozpocząć pracę nad wzorem. Od tej daty proces trwa około 2-3 tygodnie - może się wydłużyć z racji skomplikowania samego wzoru, bądź ilości wprowadzanych zmian.

Zamów wzór!

Użyj poniższego formularza lub wyślij mi maila na roksidesigns@gmail.com. Proszę o następujące informacje:

  • jaki typ wzoru Cię interesuje – rastrowy czy wektorowy, na wyłączność czy bez wyłączności
  • co ma znaleźć się na wzorze
  • czy są jakieś konkretne kolory, czy zestaw barw które mają znaleźć się na wzorze ? (może to też być moodboard czy linki do moich wzorów które Ci się podobają)
  • wszelkie szczegóły które mają znaleźć się na wzorze bądź dotyczące procesu

Jeśli nie znasz odpowiedzi na któreś z tych pytań, daj znać – chętnie pomogę 🙂